Gladior Certified Partner Google Analytics Qualified Individuals

Nieuws


Op de hoogte blijven van het laatste nieuws op de markt en bij de Innovadis Groep? Schrijf u dan nu in voor de maandelijkse Gladior nieuwsbrief.

Delen
15
aug
Nieuws » Gladior » Net binnen! Motorola Mobility overgenomen door Google

Maarliefst 12,5 miljard dollar heeft het gekost, maar nu is Motorola Mobility van Google. Vandaag maakte Google de overname wereldkundig. Hoe vreemd de overname in eerste instantie ook lijkt. Google heeft nu wel een hardwarefabrikant in eigen handen om het mobiele besturingssysteem Android een flinke boost te geven.


Open source
De CEO van Google, Larry Page, laat in een persbericht weten dat Android als open-source platform gehandhaafd blijft. Motorola blijft een apart bedrijf en blijft, net als andere fabrikanten die telefoons maken met het besturingssysteem van Google, een licentie van Android behouden.


Marktpositie
Google verwacht dat de overname van Motorola een sterke positieve impuls gaat geven de marktpositie van Android. Bovendien verwacht de zoekgigant de innovatie rondom smartphones enorm te stimuleren met deze stap. De eerdere plannen van Motorola om telefoons met het besturingssysteem Windows Phone 7 uit te rusten, zijn daarmee zo goed als zeker van de baan. Opvallend is dat Google op haar eigen blog letterlijk aangeeft dat ze zich met de overname willen beschermen tegen de anti-concurrerende dreigingen van Microsoft, Apple en andere soortgelijke bedrijven. Hieronder het statement van Larry Page:

 

“We recently explained how companies including Microsoft and Apple are banding together in anti-competitive patent attacks on Android. The U.S. Department of Justice had to intervene in the results of one recent patent auction to “protect competition and innovation in the open source software community” and it is currently looking into the results of the Nortel auction. Our acquisition of Motorola will increase competition by strengthening Google’s patent portfolio, which will enable us to better protect Android from anti-competitive threats from Microsoft, Apple and other companies.”


The official Google blog


Concurrentie
Met deze  overname zal Google zich inderdaad zowel op hardware-gebied als op software-gebied veel sterker opstellen tegen Apple. Hopelijk zullen wij als consument snel veel innovatie gaan zien uit deze nieuwe combinatie.

Delen

Contact


Pantheon 20
7521 PR
Enschede
Route

t. 053 850 70 90
f. 053 850 70 91
Kvk. 08137991
e. info@gladior.com



Bel mij nu!


Toets hieronder uw telefoonnummer en u wordt direct doorverbonden met een van onze medewerkers.


Op dit moment is deze service niet beschikbaar.

Telefoonnummer: